Чарівний світ зеленого багатства

(до 85-річчя створення ботанічного саду Сумського державного педагогічного університету ім. А.С.Макаренка)

Ботанічний сад Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка заснований у 1934-1936 роках.

Рішення про створення в околицях селища Оболонського
(нині вул. Оболонська в м. Суми) плодового розсадника було прийнято восени 1934 року, того ж року на площі 5 га розпочалися перші роботи по плануванню території. На той час, це був не ботанічний сад, а дослідна станція або плодовий розплідник.

Роботи по насадженню плодових і декоративних рослин розпочались у 1937 році на ділянці, розташованій на схилах правого берега річки Стрілка.

Провідну роль у створенні майбутнього саду зіграв викладач біологічного факультету І. Н. Литвиненко, який розробив проєкт верхнього дендропарку з екзотичними рослинами.

В ботанічному саду зростає понад 500 видів рослин. З них лише третина – представники місцевої флори, а близько 100 видів належать до рідкісних або зникаючих, 55 занесені до Червоної книги України.

Тут знаходяться представники флори інших регіонів України і навіть інших природно-кліматичних зон: пустель, степів, луків, хвойних, листяних і змішаних лісів, гірських краєвидів Карпат, Криму, Кавказу, флор Європи, Азії, Північної Америки, вихідці родом з Китаю, Японії.

Протягом всього періоду існування ботанічного саду працівниками проводиться велика науково-дослідна робота – розробка оптимальних методик культивування рідкісних видів рослин, вивчення особливостей розмноження і поширення адвентивних видів, селекція та генетика. Також ведуться дослідження в галузі агрохімії та захисту рослин.

Територія Ботанічного саду включає в себе:

  • Дендрарій
  • Рокарій (невеликий за розміром кам’янистий сад)
  • Експозицію квітково-декоративних рослин
  • Відділ лікарських рослин
Реклама

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s