Парк ім. І.М. Кожедуба

Risunok10333333

Головний і найбільший парк у Сумах. Носить ім’я льотчикавинищувача тричі Героя Радянського Союзу Івана Микитовича Кожедуба.

Міський парк зобов’язаний своїм виникненням купцям Ліщинським, на землі яких він був розбитий. Спочатку вхід у парк був безкоштовним, але в 1913 році зробили його платним.

У Парку регулярно проходять виставки, фестивалі та інші культурні заходи. У сумчан за парком закріпилась народна назва «Дорослий», на противагу «Дитячому» парку «Казка» обабіч проспекту Шевченка.

Біля центрального входу до парку встановлені пам’ятний камінь з меморіальною дошкою і пам’ятник на честь Івана Кожедуба.

У південно-східній частині парку на березі Псла на природному півострівці розташований міськийпляж.

Також у парку розташовані численні атракціони, зокрема колесо огляду, орбіта; різноманітні дерев’яні скульптури; у теплу пору року тут працює танцювальний майданчик, де відбуваються різноманітні дискотеки.

Фактично у парку — власне між Парком і вулицею Гагаріна розташований один з найкращих у країністадіон «Ювілейний».

Окрасою парку лишаються його зелені насадження — понад 30 видів дерев і кущів.

Парк культури та відпочинку імені І.М. Кожедуба розкинувся на території, що включила один з перших сумських міських парків — парк Ліщинських, який було розбито в 1905 році.

Власне міський Парк культури та відпочинку в Сумах був заснований у 1933 році.

Парк культури та відпочинку імені І.М. Кожедуба був і лишається постійним місцем проведення свят, таких як Масляна, День Перемоги, День міста, День Незалежності тощо. У такі дні в парку повно відвідувачів, тут відбуваються різноманітні акції та народні гуляння. Але і в будні в парку досить багато людей, які прагнуть втекти від міської суєти.

Парк прикрашають прекрасні скульптури — образи літературних персонажів — «Три богатирі», веселий звіриний квартет із байки, велика голова Чорномора, а сам міський фестиваль«Чарівна квітка — місто Суми», що є вернісажем дерев’яної скульптури став постійним. Також у рамках святкувань з нагоди дня міста була відкрита паркова вхідна колонада.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s