Пам’ятник Тарасу Шевченку

884

Пам’ятник Тарасу Шевченку встановлений на вулиці Соборна, автор пам’ятника скульптор Я.Д. Красножон, архітектор  Н. Махонько (кінець 50-х років).

Перший пам’ятник Т.Г.Шевченку встановили в сквері в кінці 20-х років (скульптор Іван Кавалерідзе). Поет був зображений сидячим. Скульптура складалася із геометричних форм, обмежених прямими площинами, також оброблений “кубами”.

Тільки голова скульптури зберегла реалістичну форму і портретну схожість. Пам’ятник був виконаний в бетоні і не зберігся.

Новий пам’ятник являє собою ступінчастий чотирьохметровий постамент з граніту, на якому встановлена бронзова скульптура Т.Г.Шевченка. Поет зображений в повний зріст, в накинутому на плечі пальто, з непокритою головою. Скульптура передає не тільки внутрішню схожість, але і душевний стан великого народного поета.

Фігура Т.Шевченка заглиблена у роздуми, охоплена думою, ніби прагне осмислити глибинне, широке, значне. Розкриттю саме цієї замисленості Шевченка підпорядковані уповільнений крок, стриманість руху, зовні спокійна поза. Вміло знайдені художні деталі пам’ятника – твердість постави поета, що передає міць зв’язку Кобзаря з рідною землею, книга в руках, як вираження того, що головною справою поета було його слово.

Вольове обличчя й проникливі допитливі очі, здається, викликають на щиру й відверту розмову.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s